środa, 18 maja 2011

Dziś w naszej szkole odbyło się niezwykle ważne wydarzenie. Uczniowie klasy I wraz z Panią Asią, brali udział w nagraniu fragmentu filmu edukacyjnego w ramach projektu „Poprzez praktykę do profesjonalizmu – nowa koncepcja praktyk studenckich i jej aplikacja” realizowanego przez Dolnośląską Szkołę Wyższą we Wrocławiu. 
Film dotyczy nauczania języka angielskiego oraz edukacji matematycznej dzieci w wieku wczesnoszkolnym. 
Dlaczego wybrano naszą szkołę? Wszystko dzięki wykorzystywaniu przez Panią Asię tablicy interaktywnej w nauczaniu. Owa tablica gości w naszej szkole już od roku i przynosi niesamowite efekty. Dzieci są bardziej zainteresowane lekcją, są aktywniejsze, bardziej zaangażowane, nawet nieśmiali uczniowie nie mają oporów aby stanąć przed tablicą i wykonać zadanie. Dzięki tablicy uczniowie zapamiętuję większe partie materiału, mają możliwość wielokrotnego ćwiczenia danych umiejętności w sposób atrakcyjny i ciekawy. Podczas zajęć z tablicą wykorzystywane są programy multimedialne, strony internetowe, filmy, prezentacje interaktywne, animacje a także ćwiczenia wykonywane przy pomocy oprogramowania dołączonego do tablicy.
To wszystko sprawiło, że władze DSW uznały za wartościowe pokazanie, jak takie małe dzieci świetnie radzą sobie z obsługą tablicy i jakie efekty uzyskuje się dzięki jej wykorzystaniu podczas zajęć. Dlatego też zawitała do nas dziś wykładowczyni uczelni wraz z panem filmowcem, w celu nagrania fragmentów lekcji języka angielskiego  i matematyki z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Film będzie gotowy we wrześniu tego roku. Miejmy nadzieję, że nasz udział będzie wartościowym elementem całości i posłuży studentom w nauce. 
Oto fotorelacja z tego wydarzenia.0 komentarze:

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Łączna liczba wyświetleń

Mistrzowie Kodowania

SKO - To jest to!

SKO - To jest to!
Jesteśmy członkami SKO w PKO Banku Polskim

Facebook

Radosna Szkoła

Radosna Szkoła

Zaprzyjaźnione blogi

Mistrzowie Kodowania

Mistrzowie Kodowania
Jesteśmy mistrzami kodowania! :)

Oto my!

"Mała Szkoła"
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Konin Żagański 83 A
68-120 Iłowa
tel.: 512 248 145
e-mail: malaszkola@wp.pl

Popularne posty

Blog Archive