niedziela, 6 maja 2012

17 kwietnia wybraliśmy się na wycieczkę do Żagania. Celem naszej wyprawy była nowa Komenda Straży Pożarnej no i basen.
Podczas zwiedzania komendy dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o pracy strażaków. Miejsce, gdzie strażacy odbywają swoją służbę, przypomina trochę normalny dom. Są tam pokoje sypialne, kuchnia, prysznice a nawet sauna i siłownia. Strażacy, żeby utrzymać dobrą kondycję fizyczną, często ćwiczą na boisku. Dowodem na to są puchary z różnych zawodów sportowych, w których biorą udział. 
Mieliśmy okazję zobaczyć wozy strażackie i cały osprzęt jakim strażacy dysponują. Niejeden chłopiec zamarzył aby w przyszłości zostać strażakiem. Pan strażak powiedział, że nawet dziewczynki w przyszłości mogą pracować w straży. Pani Asia poczyniła nawet pierwszą przymiarkę i razem z panem strażakiem wjechała go góry na wysięgniku aby przekonać się czy przebywanie na dużej wysokości wymaga odwagi czy też nie. Pani Asia dzielnie zniosła próbę ale po powrocie na dół stwierdziła, że aby zostać strażakiem potrzebna jest przede wszystkim wielka odwagą.

 Po wizycie w komendzie udaliśmy się na basen i tam każdy pięknie się wymoczył, popływał i popluskał. Zmęczeni ale zadowoleni o godzinie 12.00 wróciliśmy do szkoły na pyszny obiadek.0 komentarze:

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Łączna liczba wyświetleń

Mistrzowie Kodowania

SKO - To jest to!

SKO - To jest to!
Jesteśmy członkami SKO w PKO Banku Polskim

Facebook

Radosna Szkoła

Radosna Szkoła

Zaprzyjaźnione blogi

Mistrzowie Kodowania

Mistrzowie Kodowania
Jesteśmy mistrzami kodowania! :)

Oto my!

"Mała Szkoła"
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Konin Żagański 83 A
68-120 Iłowa
tel.: 512 248 145
e-mail: malaszkola@wp.pl

Popularne posty

Blog Archive