niedziela, 12 maja 2013
Wielkie święto w „Małej Szkole”
Ponad cztery tysiące szkół uczestniczących w programie i ponad 100 000 kont w serwisie internetowym SKO to bilans pierwszego roku działalności nowego SKO. W środę, 10 kwietnia PKO Bank Polski nagrodził całą społeczność uczniowską szkoły podstawowej, w której założono stutysięczny rachunek SKO Konto dla Ucznia.
Szczęśliwa szkoła podstawowa mieści się w malowniczym zakątku w Koninie Żagańskim. Uczące się tam dzieci nie tylko oszczędzają pieniądze dzięki nowemu internetowemu SKO, ale również od najmłodszych lat uczą się, co to znaczy dbać o środowisko i uczestniczą w akcjach charytatywnych. Wspólnie segregują odpady, zbierają nakrętki na szlachetny cel, a nawet opiekują się dwiema owcami, które mieszkają w zagrodzie przy szkole. "Mała Szkoła" istnieje od 2004 roku do życia, powołali ją sami rodzice uczących się tam dzieci. Razem zawiązali Stowarzyszenie Oświatowe i stworzyli miejsce, w którym ich dzieci dorastają i zdobywają wiedzę. Podczas uroczystości obecni byli wszyscy uczniowie oraz Wiesława Patyk–Kozłowska, dyrektor „Małej Szkoły” w Żaganiu, a także przedstawiciele PKO Banku Polskiego - Małgorzata Kocoń, Dyrektor Biura Młodego Klienta oraz Grzegorz Dzieńdziara, Dyrektor Oddziału 1. w Żaganiu. Dzieci przedstawiły apel promujący ideę oszczędzania oraz zaśpiewały „Hymn SKO”. Następnie wzięły udział w quizie dotyczącym wiedzy o SKO zorganizowanym przez PKO Bank Polsk oraz dodatkowej niespodziance - pokazie cukiernictwa. Wszyscy SKO-wicze otrzymali upominki oraz zostali zaproszeni na wycieczkę do Warszawy, gdzie będą zwiedzać Centrum Nauki Kopernik oraz wezmą udział w pokazie w Planetarium „Niebo Kopernika”. 

O samej społeczności szkolnej opowiadała Wiesława Patyk–Kozłowska: „Zależało nam na stworzeniu miejsca przyjaznego dzieciom, w którym będą się szybko i kompleksowo rozwijać. W trosce o to nasza szkoła podejmuje szereg aktywności, które angażują uczniów i pozwalają im zyskiwać nowe doświadczenia. W programie SKO uczestniczymy po to, aby nasi podopieczni zdobywali praktyczną edukację finansową. To, że akurat tutaj, wśród tak małej społeczności szkolnej, założono szczęśliwe stutysięczne konto jest dla nas wielką niespodzianką, podobnie jak nagrody dla wszystkich SKO-wiczów. Mamy jednak poczucie, że dzieci zasłużyły na tę nagrodę.  W serwisie internetowym SKO oszczędzają u nas wszyscy. Codziennie przekonujemy uczniów, że odkładanie nawet małych kwot ma sens i warto to robić.” 
Obecni podczas uroczystości przedstawiciele PKO Banku Polskiego podziękowali dyrekcji szkoły za współpracę i zaangażowanie w rozwój programu SKO. - To był bardzo udany dzień. Różnorodność i liczba działań, w jakie zaangażowani są uczniowie i dyrekcja „Małej Szkoły” zrobiła na nas ogromne wrażenie. Cieszę się, że właśnie tutaj trafiły nagrody. Szczególnie cieszymy się z tego, że po raz kolejny okazało się, że nawet małe – jak w tym przypadku – dwudziestokilkuosobowe szkoły, mogą realizować nowoczesne programy edukacyjne dostosowane do potrzeb współczesnych dzieci. Warto zauważyć, że brak komputera w domu dziecka nie musi stanowić bariery do korzystania z profitów nowego, internetowego SKO, ani innych nowoczesnych programów rozwojowych dostępnych w szkole – mówi Małgorzata Kocoń, Dyrektor Biura Młodego Klienta w PKO Banku Polskim.
Nowe SKO to unikalne rozwiązanie w skali Europy dostosowane do potrzeb polskich uczniów. Obecnie z PKO Bankiem Polskim oszczędza już prawie 4,5 tys. społeczności szkolnych. Oznacza to, że w tej chwili, co trzecia szkoła podstawowa w Polsce bierze udział w programie SKO, a liczba ta nadal stale i dynamicznie wzrasta. Przesłanie edukacyjne programu dociera do około miliona dzieci, ponad 100 000 tys. z nich założyło już swoje pierwsze konto bankowe w serwisie SKO.
0 komentarze:

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Łączna liczba wyświetleń

Mistrzowie Kodowania

SKO - To jest to!

SKO - To jest to!
Jesteśmy członkami SKO w PKO Banku Polskim

Facebook

Radosna Szkoła

Radosna Szkoła

Zaprzyjaźnione blogi

Mistrzowie Kodowania

Mistrzowie Kodowania
Jesteśmy mistrzami kodowania! :)

Oto my!

"Mała Szkoła"
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Konin Żagański 83 A
68-120 Iłowa
tel.: 512 248 145
e-mail: malaszkola@wp.pl

Popularne posty

Blog Archive