środa, 3 lipca 2013W dniu 28 czerwca 2013r. uczniowie "Małej Szkoły" Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Koninie Żagańskim wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Całkowity koszt wycieczki został pokryty przez PKO Bank Polski w ramach nagrody dla stutysięcznego członka SKO i całej społeczności szkolnej.
Wyruszyliśmy spod szkoły o godzinie 23:30. O godzinie 9:00 rano zaparkowaliśmy pod CNK. Po otrzymaniu kart wejściowych i opasek mogliśmy zacząć zwiedzanie. A właściwie poznawanie, gdyż CNK to niezwykłe miejsce, pełne odkryć, doznań naukowych i doświadczeń. Każdy z nas miał okazję dotknąć wszystkiego, przetestować, poeksperymentować. Wielkie emocje wzbudzały w nas kolejne eksponaty i trudno nam określić, które z nich były najciekawsze. Bardzo pomogli nam animatorzy pracujący w CNK, którzy w przystępny sposób tłumaczyli zawiłe prawa fizyki, własności chemiczne czy biologiczne. Niezapomnianych wrażeń dostarczyła nam wizyta w Planetarium. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób obserwować niebo i co można na nim ujrzeć nocą.
Oczywiście, w tym dniu,  nie zabrakło doznań smakowych. Po pysznym obiedzie wszyscy udaliśmy się na lody, a na drogę dostaliśmy po pysznej muffince. Sklepik również cieszył się ogromną popularnością i chyba wykupiliśmy tam wszystko.
Mimo iż pobyt w CNK był niezwykle wyczerpujący, udaliśmy się jeszcze do Biblioteki Uniwersyteckiej w celu zobaczenia pięknych ogrodów umieszczonych na dachu tegoż budynku. Spacer nadwiślańskim brzegiem zakończył nasz pobyt w Warszawie. Z łezką w oku machaliśmy na pożegnanie Stadionowi Narodowemu i Pałacu Kultury i Nauki. Mamy nadzieję, że powrócimy tu jeszcze i znowu będziemy mogli przeżywać niezapomniane chwile. 

Serdecznie dziękujemy PKO Bankowi Polskiemu za sfinansowanie wycieczki i tym samym umożliwienie przeżycia tak wspaniałych chwil.0 komentarze:

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Łączna liczba wyświetleń

Mistrzowie Kodowania

SKO - To jest to!

SKO - To jest to!
Jesteśmy członkami SKO w PKO Banku Polskim

Facebook

Radosna Szkoła

Radosna Szkoła

Zaprzyjaźnione blogi

Mistrzowie Kodowania

Mistrzowie Kodowania
Jesteśmy mistrzami kodowania! :)

Oto my!

"Mała Szkoła"
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Konin Żagański 83 A
68-120 Iłowa
tel.: 512 248 145
e-mail: malaszkola@wp.pl

Popularne posty

Blog Archive