środa, 18 listopada 2015

Dzień z misiem w przedszkolu

            Dzisiaj maluchy przyniosły swoje ulubione misie. Bawiły się nimi i opiekowały przez cały dzień. Wszystkie misie poznały swoich pluszowych kolegów. Później bawiły się z dziećmi w „Siadanego”. Musiały bardzo uważać, kiedy pani mówiła gdzie kto siedzi – czasem miś siadał pod krzesłem a dziecko na krześle, a czasem odwrotnie. Niektórym zdarzało się pomylić. Były też tańce z misiami i inne zabawy. Chyba misiom spodobał się ten dzień w przedszkolu bo dzieciom bardzo.
Pieczenie ciasteczek

            W tym tygodniu pięciolatki chwaliły się tym, co już potrafią same zrobić a maluszki rozmawiały o tym, skąd bierze się chleb, bułeczki i ciasteczka. W efekcie obie grupy przedszkolaków zajęły się pieczeniem ciasteczek. Było dużo pracy. Wszystkim dzieciom do twarzy było w kucharskich czapkach a ciastka wyszły przepyszne.Trudny trening

            Okazuje się, że starszaki potrafią robić nie tylko ciasteczka. Dzisiaj wytrwale trenowały trudną sztukę sznurowania butów. Wcale nie było łatwo, powstało wiele supełków, ale cel jest coraz bliżej.
Święto Zmarłych

            Za kilka dni będzie Święto Zmarłych. W piątek wszystkie przedszkolaki razem z paniami odwiedziły nasz koniński cmentarz. Obejrzały pięknie przystrojone groby, zapaliły znicze i odmówiły krótką modlitwę za zmarłych. Zachowywały się bardzo cicho i grzecznie.
Wesołe literki

            Pięciolatki już wiele potrafią – świetnie liczą i rysują. Poznają nawet literki. Popatrzcie, jak ładnie je wyklejają – takie kolorowe literki na pewno łatwiej jest zapamiętać.Wszystko o domach

W tym tygodniu przedszkolaki zajmowały się domkami. Rozmawiały o tym jak należy się zachowywać, żeby być bezpiecznym w swoim domu. Porównywały bloki i domy jednorodzinne – starszaki były w tym celu na spacerze, a przy okazji pobawiły się trochę na wiejskim placu zabaw.
Maluchy poznawały też domki różnych zwierząt. Było przy tym wiele zabaw i powstały ładne prace plastyczne.


Narodowe święto

            Dzieci bardzo staranie przygotowywały się do tego święta. Rozmawiały o barwach i symbolach narodowych. Starszaki ćwiczyły śpiewanie hymnu (maluchy na razie tylko refrenu). Pięciolatki wykonały piękne godła. W dniu Święta Niepodległości wszyscy wyglądali bardzo elegancko.W co się bawić, kiedy pada deszcz.

            My wiemy w co się bawić i nie boimy się deszczowej pogody. Bardzo lubimy przebywać na sali zabaw, gdzie są wspaniałe, wielkie klocki. Można z nich zbudować wszystko.
            Przy jesiennej pogodzie bawimy się w jesienny wiatr, tańczymy jesiennego kujawiaczka i wykonujemy kolorowe jesienne prace.Dzień Jeża w przedszkolu


            W tym roku po raz pierwszy obchodziliśmy Dzień Jeża. Najpierw pani zamieniła wszystkie maluchy w jeże, które musiały się chować przed zimą. Potem słuchaliśmy opowiadania o jeżyku, który pojawił się na podwórku i wystraszył wszystkie zwierzęta. Jego przygoda oczywiście dobrze się skończyła i zwierzęta się zaprzyjaźniły. Opowiadanie bardzo się nam spodobało więc przebraliśmy się za wszystkie postacie i zrobiliśmy przedstawienie. Tego dnia powstały też „jeżykowe” prace.


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Łączna liczba wyświetleń

Mistrzowie Kodowania

SKO - To jest to!

SKO - To jest to!
Jesteśmy członkami SKO w PKO Banku Polskim

Facebook

Radosna Szkoła

Radosna Szkoła

Zaprzyjaźnione blogi

Mistrzowie Kodowania

Mistrzowie Kodowania
Jesteśmy mistrzami kodowania! :)

Oto my!

"Mała Szkoła"
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Konin Żagański 83 A
68-120 Iłowa
tel.: 512 248 145
e-mail: malaszkola@wp.pl

Popularne posty

Blog Archive