środa, 6 kwietnia 2016

Ostatnie zimowe zabawy 

           To już ostatnie podrygi zimy. Przedszkolaki wypatrują pierwszych oznak przedwiośnia, eksperymentują z ostatnim śniegiem, bawią się na krach, liczą topiące się sople.
 

 Starszaki odnalazły wierzbowe bazie i posadziły cebulki, żeby już wkrótce zerwać do śniadanka pyszny, własny szczypiorek.Dzień Kobiet

            8 marca razem z dziewczynkami świętowała cała grupa. Chłopcy pamiętali o wszystkich paniach i dziewczynkach i przygotowali im piękne laurki. Potem były życzenia, łakocie i wspólne zabawy.

Religia w kościele

            Tym razem ks. Bogdan zabrał przedszkolaki na religię do naszego kościoła. Ponieważ jest post chętne dzieci mogły oglądać stacje drogi krzyżowej i rozmawiać o nich z księdzem. Na koniec była wspólna modlitwa. Wszystkie dzieci były bardzo grzeczne.

Miła wizyta


             W ostatnich dniach odwiedziły nas koleżanki ze starszych klas. Przygotowały nam różne wesołe gry na tabletach i uczyły nas ich obsługi. Znalazły też czas, żeby poczytać nam ciekawe historie. Bardzo lubimy takie niespodzianki.
 

 
Nasi ulubieńcy

            W tym tygodniu mówiliśmy o naszych ulubionych zwierzątkach: kotach, psach, chomikach, rybkach itp. Poznawaliśmy ich zwyczaje, rozmawialiśmy o tym jak należy się nimi opiekować. Poznaliśmy też pracę pana weterynarza. Przy okazji było wiele świetnej zabawy i powstały ciekawe prace.Święta już tuż, tuż…

            W przedszkolu to bardzo ważny czas. Zarówno maluchy jak i starszaki wiedzą, że do świąt trzeba się starannie przygotować. Rodzice mają wiele pracy – więc dzieci też powinny im pomóc. Rozmawialiśmy o wszystkich wielkanocnych tradycjach, malowaliśmy pisanki i zrobiliśmy wiele prac plastycznych. Starszaki tradycyjnie stukały się gotowanymi jajkami a maluchy próbowały samodzielnie skompletować święconkę Pierwszy dzień wiosny

            W tym roku również przedszkolaki przygotowały muzyczno-taneczny występ na powitanie wiosny. Wzięły też udział w głośnym pochodzie, spaleniu Marzanny i pieczeniu kiełbasek. Było wesoło i pysznie. 


Gdzie jest wiosna?

            Skoro już wypędziliśmy zimę, to pora poszukać wiosny. Dlatego maluchy wybrały się na pierwszy wiosenny spacer – i udało im się znaleźć wiosnę – naprawdę! Miło było też muzykować przy wiosennych piosenkach i malować wiosenne prace.

Wycieczka

            W minionym tygodniu starszaki uczyły się o zwierzętach hodowlanych. Dzisiaj przy pięknej wiosennej pogodzie wszystkie przedszkolaki udały się na wycieczkę do pobliskiego gospodarstwa na zaproszenie dziadka Maksa. Najbardziej spodobały się dzieciom  śmieszne, łaciate świnki. Dziadek Maksa pokazał nam też różne sprzęty i maszyny rolnicze a mama Maksa poczęstowała nas wszystkich pysznymi łakociami. Było bardzo wesoło – wszystkie przedszkolaki jeszcze raz pięknie dziękują za miłe przyjęcie.

Wiosenne zabawy


             Dzisiaj maluchy bawiły się w inscenizację „Rzepki” J. Tuwima. Dobrze, że dzieci wróciły już po chorobie do przedszkola i nie zabrakło nam aktorów. 
Maluchy również posadziły swoje cebulki.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Łączna liczba wyświetleń

Mistrzowie Kodowania

SKO - To jest to!

SKO - To jest to!
Jesteśmy członkami SKO w PKO Banku Polskim

Facebook

Radosna Szkoła

Radosna Szkoła

Zaprzyjaźnione blogi

Mistrzowie Kodowania

Mistrzowie Kodowania
Jesteśmy mistrzami kodowania! :)

Oto my!

"Mała Szkoła"
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Konin Żagański 83 A
68-120 Iłowa
tel.: 512 248 145
e-mail: malaszkola@wp.pl

Popularne posty

Blog Archive