niedziela, 5 czerwca 2016

 Witaminki, witaminki


            Wiosna niesie nam nie tylko radość i słońce lecz także zdrowie. Skorzystały z tego maluchy i samodzielnie przygotowały pyszne, wiosenne kanapki. to wcale nie był takie łatwe – ale się opłaciło – bo smakowały wyśmienicie.Starszaki również dbają o zdrowe nawyki żywieniowe. Zrobiły więc zdrowy i smaczny koktajl owocowy pełen witamin. Poczęstowały nim również młodszych kolegów.
Zwierzęta na wsi


            Wiosną na wsi wiele się dzieje. Dzieci cały tydzień zajmowały się zwyczajami zwierząt hodowlanych. głowiły się też nad tym jak poprawnie nazwać dziecko świnki, a jak krówki lub konika. Dowiedziały się również po co hodujemy zwierzęta – co nam daje kura, co owca, a co gęś. 
Maluchy poznały też drogę jaką przebywa mleko, zanim znajdzie się na naszym stole.
Tydzień ekologiczny


            Wszystkie przedszkolaki wiedzą, że musimy dbać o nasze środowisko. Zajmowały się tym tematem zarówno starszaki jak i maluchy. Przeprowadzały różne doświadczenia i eksperymenty. Jak sądzicie, czy łatwo oczyścić wodę w rzece, gdy są w niej różne śmieci? A kiedy zanieczyszczą ją chemikalia?            Skąd wiemy, że otacza nas powietrze? Przecież go nie widać. Skąd się bierze? Czyim domem jest woda, ziemia, powietrze? Po co nam drzewa?            Maluchy wybrały się nawet w kosmos, żeby pochwalić się ufoludkom naszą piękną planetą.


            Starszaki uczyły się tak pilnie, że zasłużyły na wspaniale medale „Przyjaciela przyrody”. Powstały różne ciekawe prace i plakaty.


Tydzień w ZOO


Ten tydzień maluchy spędziły w ZOO (oczywiście tak na niby). Wiele się dowiedziały o egzotycznych zwierzętach: jak się nazywają, po czym je rozpoznać oraz gdzie żyją. Potrafią już dokonać podziału na te które żyją w tropikach oraz te, które mieszkają pod biegunem w krainie śniegu i lodu. Było wiele okazji do liczenia i porządkowania zwierząt. A jak wam się podobają nasze lwy? Prawda, że straszne?

Tydzień patriotyczny            Polska to nasz kraj. Jego stolicą jest Warszawa. Starszaki doskonale o tym wiedzą. Znają również hymn i symbole narodowe. Poznały też polskie legendy. To prawdziwi mali patrioci. A jak wam się podobają ich prace?W zdrowym ciele zdrowy duch


            W tym tygodniu młodsze przedszkolaki starały się być „za pan brat” z higieną. Miały wiele ważnych zadań – choćby rozpoznawanie które przedmioty służą do dbania o  czystość oraz higienę i w jaki sposób. Czy flażolet też do nich należy?


            Dzieci wspaniale poradziły sobie z rozpoznawaniem po zapachu mydełka, dezodorantu i pasty do zębów. Poznawały też pracę pana doktora i pani pielęgniarki. Pacjentów było wielu, z trudem nadążano z badaniem i wypisywaniem recept.
Powstały też zabawne prace – tak wyglądają nasze bakterie.


A tak wyglądają ręczniki z kogucikiem, który przypomina: „kukuryku, kukuryku – myj się Zosiu i Tadziku!”

Wiosenne wyprawy


            Piękna pogoda sprzyja spacerom i wycieczkom. Dzięki gościnności państwa Ambrozików, rodziców Julki, dzieci mogły zobaczyć jak uprawia się szparagi. To była bardzo interesująca wyprawa. Pięknie dziękujemy za zaproszenie.


Przy okazji odwiedziliśmy pobliską łąkę i mogliśmy przyjrzeć się przez lupę jej mieszkańcom: mrówkom, ślimakom, biedronkom i innym owadom.

Potem już w sali maluchy poznały cykl rozwojowy motyli.

Wycieczka do Zielonej Góry


           2 czerwca przedszkolaki razem z paniami i grupą rodziców pojechały na wycieczkę do Zielonej Góry. Najpierw odwiedziły Teatr Lubuski, gdzie obejrzały zabawny spektakl pt.: „Tymoteusz wśród ptaków” Większość dzieci była w teatrze po raz pierwszy i bardzo im się to spodobało.            Następnie przedszkolaki spędziły dwie godziny na wielkiej sali zabaw. Było wiele uciechy i radości, tym bardziej, że miały dla siebie praktycznie całą  salę. 
0 komentarze:

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Łączna liczba wyświetleń

Mistrzowie Kodowania

SKO - To jest to!

SKO - To jest to!
Jesteśmy członkami SKO w PKO Banku Polskim

Facebook

Radosna Szkoła

Radosna Szkoła

Zaprzyjaźnione blogi

Mistrzowie Kodowania

Mistrzowie Kodowania
Jesteśmy mistrzami kodowania! :)

Oto my!

"Mała Szkoła"
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Konin Żagański 83 A
68-120 Iłowa
tel.: 512 248 145
e-mail: malaszkola@wp.pl

Popularne posty

Blog Archive