środa, 2 października 201325 września 2013 r.  dzieci z zerówki, klasy pierwszej, drugiej i trzeciej  wybrały się na wycieczkę dydaktyczną do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo - Leśnej w Jeziorach Wysokich, gdzie uczestniczyły w ciekawym spotkaniu, prowadzonym przez leśników w bajkowej, leśnej scenerii.
     Dzieci zwiedziły drewnianą leśniczówkę, w której znajdują się sale wystawowe, wyposażone w gabloty, plansze, tablice, różne eksponaty dotyczące  lasu, jego użytkowania oraz ochrony przyrody. Miały także możliwość obejrzenia i dotknięcia największej na świecie szyszki i wysłuchania nagrań głosów leśnych zwierząt. Natomiast w sali konferencyjnej   obejrzały film pt. "Jak należy zachowywać się w lesie".
     Przepiękne krajobrazy dzieci mogły podziwiać z tarasu widokowego murowanej wieży. Aby tam dotrzeć musiały pokonać 176 schodów. Wszyscy bez trudu wdrapali się na taras i zachwycali się, roztaczającymi się wokół, pięknymi widokami.
     Pani i pan, którzy oprowadzali dzieci po terenie, ciekawie opowiadali o gatunkach drzew i krzewów z różnych stron świata. Uczniowie i przedszkolaczki  poznawały przyrodę wieloma zmysłami: dotykały, wąchały, przyglądały się, i słuchały.
     Następnym punktem programu wycieczki było wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek, które smakowały wybornie. Odbywało się to pod drewnianą wiatą. Dzieci bawiły się również na placu zabaw.
     Wycieczka była wspaniała i kształcąca. Z całą pewnością jeszcze raz wybierzemy się w to ciekawe miejsce.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Łączna liczba wyświetleń

Mistrzowie Kodowania

SKO - To jest to!

SKO - To jest to!
Jesteśmy członkami SKO w PKO Banku Polskim

Facebook

Radosna Szkoła

Radosna Szkoła

Zaprzyjaźnione blogi

Mistrzowie Kodowania

Mistrzowie Kodowania
Jesteśmy mistrzami kodowania! :)

Oto my!

"Mała Szkoła"
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Konin Żagański 83 A
68-120 Iłowa
tel.: 512 248 145
e-mail: malaszkola@wp.pl

Popularne posty

Blog Archive