środa, 14 października 2015

 W tym roku w naszej szkole będziemy obchodzić niezwykłe święta. Skorzystaliśmy z propozycji Eko Kalendarza i wybrałyśmy z paniami najciekawsze propozycje. Każda grupa mam za zadanie opisać jak obchodziła dane święto i pochwalić się efektami pracy. Prezentujemy dziś Dzień Wiatru, który
obchodziła klasa III z panią Asią. Mimo iż ten dzień przypada na 15 czerwca, to jednak wietrzna, jesienna pogoda zachęciła nas do działania.

Najpierw porozmawialiśmy o korzyściach jakie ludzie czerpią z obecności wiatru oraz szkodach jakie wyrządza. Stworzyliśmy małe zestawienie i stwierdziliśmy, że wiatr może przynieść wiele korzyści ale też wyrządzić wielką krzywdę np. huragany, które porywają różne przedmioty, zwierzęta, ludzi a nawet niszczą całe wioski.

Sprawdziliśmy jaką siłę ma wiatr. Zrobiliśmy wachlarze, którymi staraliśmy się "przenieść" różne przedmioty. To przenoszenie sprawdzaliśmy na gładkiej i chropowatej powierzchni. Zgadnijcie na jakiej powierzchni przedmioty łatwiej się przesuwały?

 Wykonaliśmy również wiatrowskazy, które pokazywały nam skąd wieją wiatry.


Dowiedzieliśmy się co to jest skala Beauforta, poznaliśmy przysłowia związane z wiatrem a na końcu wykonaliśmy wiatraczki i mini rakiety. Ta ostatnia zabawka uświadomiła nam że powietrze ma naprawdę wielką siłę. Kiedy się mocno dmuchnie w słomkę, rakieta unosi się do góry, tak więc na podobnej zasadzie mogą działać rakiety odrzutowe. To były trzy dni intensywnej pracy. Ale warto było bo dowiedzieliśmy się bardzo dużo a doświadczenia i eksperymenty pomogły nam zrozumieć wiele rzeczy.


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Łączna liczba wyświetleń

Mistrzowie Kodowania

SKO - To jest to!

SKO - To jest to!
Jesteśmy członkami SKO w PKO Banku Polskim

Facebook

Radosna Szkoła

Radosna Szkoła

Zaprzyjaźnione blogi

Mistrzowie Kodowania

Mistrzowie Kodowania
Jesteśmy mistrzami kodowania! :)

Oto my!

"Mała Szkoła"
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Konin Żagański 83 A
68-120 Iłowa
tel.: 512 248 145
e-mail: malaszkola@wp.pl

Popularne posty

Blog Archive