poniedziałek, 26 października 2015

            Wokół nas piękna, złota, jesień. Zarówno starszaki jak i maluchy były na długim, jesiennym spacerze. Szukaliśmy jesiennych skarbów i przynieśliśmy je do przedszkola. Przydały się nam do różnych zabaw i zajęć. Pięciolatki wykonały z liści piękne, jesienne bukiety. Zwróćcie uwagę jak ładnie ozdobiliśmy dzbanki:

A tak wyglądają nasze kasztankowe ludziki:            W czwartek 22 października starszaki bawiły się ze swoim przyjacielem – krasnalem Radusiem w chowanego. Dzieci kolejno chowały krasnala na placu zabaw pośród krzewów i domków a reszta grupy próbowała go znaleźć. Było przy tym dużo śmiechu i radości.


             Maluchy również miały okazję by wielozmysłowo poznawać dary Pani Jesieni.            Napracowały się przy krojeniu owoców, żeby zrobić koreczki, ale było warto. Deserek był pyszny i bardzo bogaty w witaminki.
            Po ciężkiej pracy zasłużyliśmy na przyjemny masażyk.


            Jesienne skarby świetnie nadają się do liczenia oraz układania rytmicznych wzorków.


            Dzisiaj w przedszkolu było bardzo wesoło. Maluchy bawiły się w teatrzyk. Przedstawialiśmy historię o tym jak zwierzęta chowały się przed deszczem pod maleńkim grzybem. Choć zwierząt przybywało, to wszystkim udało się  zmieścić. Wiecie dlaczego? Bo grzybek urósł!            Jesienne historie można też opowiadać używając różnych instrumentów. Nasza muzyczna opowieść zaprowadziła nas do jesiennego lasu pełnego dźwięków: szumów, szelestów, plusków i innych odgłosów.
            W środę 22 października w naszej sali coś strasznie chrapało. Okazało się, że to zwierzęta, które już szykują się do zimy. Musieliśmy je wszystkie wytropić po śladach.

             Maluchy zrobiły też wiele jesiennych prac – w różnej technice i z różnych materiałów – tylko popatrzcie:

             Przed naszą szkołą powstał złoty dywanik. Liści spadło tak wiele, że wszystkie dzieci miały dużo pracy z ich grabieniem. Ale to bardzo przyjemna praca!1 komentarz:

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Łączna liczba wyświetleń

Mistrzowie Kodowania

SKO - To jest to!

SKO - To jest to!
Jesteśmy członkami SKO w PKO Banku Polskim

Facebook

Radosna Szkoła

Radosna Szkoła

Zaprzyjaźnione blogi

Mistrzowie Kodowania

Mistrzowie Kodowania
Jesteśmy mistrzami kodowania! :)

Oto my!

"Mała Szkoła"
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Konin Żagański 83 A
68-120 Iłowa
tel.: 512 248 145
e-mail: malaszkola@wp.pl

Popularne posty

Blog Archive