wtorek, 16 lutego 2016

W poniedziałek odwiedził nas niezwykły gość. Mały, niebieski robocik o imieniu Dash oraz jego przyjaciel Dot. Nawet ci, którzy przyszli baaardzo zaspani do szkoły, od razu się obudzili i z zaciekawieniem obserwowali poczynania robota.
Klasa III wraz z Panią Asią będą testowali robota i nauczą się go programować. Nauka programowania to nowa dziedzina w edukacji, która od września zawita do polskich szkół. W naszej szkole uczymy się programowania od przeszło roku w ramach uczestnictwa w programie Mistrzowie Kodowania. Teraz otwieramy kolejny rozdział naszej przygody z kodowaniem. Będziemy Was instruować o tym co robimy i jak spisują się nasi nowi elektroniczni przyjaciele.
 Dzisiaj zbudowaliśmy przyczepkę aby Dash mógł powozić Dota po sali ponieważ Dot nie chodzi ale za to pięknie śpiewa gamę i udaje miecz świetlny. Potem zbudowaliśmy trasę przejazdu i każdy mógł sterować Dashem tak aby ten wykonał jedno okrążenie bez dotykania przeszkód. Nie było to łatwe zadanie, ale nikt się nie poddał i wszystkim udało się ukończyć przejazd.


A tak Filip nauczył Dasha grać melodię Star Wars
0 komentarze:

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Łączna liczba wyświetleń

Mistrzowie Kodowania

SKO - To jest to!

SKO - To jest to!
Jesteśmy członkami SKO w PKO Banku Polskim

Facebook

Radosna Szkoła

Radosna Szkoła

Zaprzyjaźnione blogi

Mistrzowie Kodowania

Mistrzowie Kodowania
Jesteśmy mistrzami kodowania! :)

Oto my!

"Mała Szkoła"
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Konin Żagański 83 A
68-120 Iłowa
tel.: 512 248 145
e-mail: malaszkola@wp.pl

Popularne posty

Blog Archive