niedziela, 28 lutego 2016

Karnawałowy tydzień


Choć bal karnawałowy już na nami, to w przedszkolu nastrój karnawałowy trwa.

Balony można odbijać – ale można je też ułożyć z nitek, kolorować, liczyć i porównywać.
Nie jest łatwo za pomocą dotyku rozpoznać, za kogo przebrał się kolega lub koleżanka.Starsi koledzy pożyczyli nam swoje piękne maski – trudno było odgadnąć, kto się za nimi ukrył.
  
Przedszkolaki również zrobiły maski karnawałowe – prawda, że ładne?
W świecie baśni


W tym tygodniu przedszkolaki przeniosły się w świat bajek i baśni i dobrze się przy tym bawiły. Niektóre baśnie opowiadały dzieci, inne czytała pani. Poznaliśmy baśnie „O rybaku i złotej rybce”, „O Czerwonym Kapturku”, „O królewnie Śnieżce”,  „O smoku Wawelskim” i  o „Wawelczaku”.
Popatrzcie na nasze smocze zabawy: Karmimy smoka piłeczkami, staramy się z zawiązanymi oczami dokleić smokowi ogon co wcale nie jest takie proste.

Bawiliśmy się też w teatrzyk kukiełkowy – przedstawialiśmy historię Smoka Wawelskiego.A jak zrobić smoka z rolki po papierze toaletowym i talerzyka? – bardzo prosto!Przedszkolno – kuchenne rewolucje


            W tym tygodniu bawiliśmy się w kucharzy. Poznawaliśmy sprzęty kuchenne i ich przeznaczenie. Okazuje się, że można je też wykorzystać jako instrumenty muzyczne. Dość oryginalna była taka kuchenna muzyka.
Praca w kuchni wymaga wiele precyzji: wcale nie jest łatwo przenieść kubeczki na tackach i ich nie upuścić, przesypać kaszę łyżką, nie rozsypując jej. A jak sądzicie, ile łyżek kaszy zmieści się na małej tacce?

Wiemy już jakich sztućców używamy do jakich potraw oraz potrafimy pięknie nakryć stół do obiadu.

Czy znacie historię o sześciu myszkach, które gotowały kaszkę? Jest zabawna i świetnie się przy niej bawiliśmy.
Nasze nowo nabyte kuchenne umiejętności ćwiczyliśmy na ciastolinie.
Cyrk w przedszkolu


            Ten tydzień był bardzo atrakcyjny – zawitał do nas cyrk. Dzieci miały okazję być akrobatami, klaunami, magikami, treserami dzikich zwierząt oraz oczywiście widownią. Przy pokazach magicznych pomagały nawet starszaki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszych występów.
Powstały też wesołe prace:


Kosmiczny tydzień

            Starszaki spędziły ten tydzień w kosmosie. Uczyły się bardzo mądrych i trudnych rzeczy. Poznały wszystkie planety naszego układu słonecznego – potrafią je nawet wymienić. Wiedzą już, że Ziemia się obraca. Eksperymentowały też z globusem i latarką  żeby zaobserwować jak powstaje dzień i noc. Wykonały też różne „kosmiczne” prace.
0 komentarze:

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Łączna liczba wyświetleń

Mistrzowie Kodowania

SKO - To jest to!

SKO - To jest to!
Jesteśmy członkami SKO w PKO Banku Polskim

Facebook

Radosna Szkoła

Radosna Szkoła

Zaprzyjaźnione blogi

Mistrzowie Kodowania

Mistrzowie Kodowania
Jesteśmy mistrzami kodowania! :)

Oto my!

"Mała Szkoła"
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Konin Żagański 83 A
68-120 Iłowa
tel.: 512 248 145
e-mail: malaszkola@wp.pl

Popularne posty

Blog Archive